Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Han

20. března 2017 v 15:02 | Ev. |  Knihy

Všem klukům, které jsem milovala │ To All the Boys I've Loved Before


Počet stran: 320
Rok vydání: 2015


Četla jsem několik recenzí na tuhle knihu a hned mi bylo jasné, že si ji jednou budu muset přečíst. Ačkoliv je zaměřená spíše na mladší čtenáře, respektive čtenářky, i mě ve svých jednadvaceti nakonec i docela mile překvapila a pomohla mi odreagovat se.

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Čekala jsem od tohoto díla něco víc. Nevím, co přesně jsem čekala, ale ze začátku mě kniha docela zklamala. Přijde mi, že taková nenaplněná očekávání mám snad u každé knihy, na kterou se alespoň trochu těším. Opět jsem měla problém začíst se do ní. Číst a hltat stránku po stránce. To prostě nešlo. Navíc jsem zase měla problém s hlavní hrdinkou. Prostě mi nesedla. Alespoň ze začátku ne. Časem jsem si na ni zvykla a asi ji i trochu pochopila. Vadilo mi, jak se zbytečně podceňovala a jak byla připoutaná na svoji starší sestru Margot, která odletěla studovat do dalekého Skotska a tím pádem přenechala Laře Jean roli nejstarší ženy v domácnosti, protože o matku přišla, když byla ještě malá. Najednou musela být ona ta zodpovědná, musela se starat o mladší sestru Kitty a z části i o tátu, navíc jí chyběla kamarádka, kterou pro ni Margot byla, na kterou se mohla se vším obrátit a poradit se s ní. Na jednu stranu ji asi trochu chápu, ale podle mě to až moc dramatizovala a nevěřila si, což mi prostě vadilo. A to i přes to, že jsem v podstatě stejná jako Lara.

A láska? To je myslím kapitola sama pro sebe. V žádném románu pro mladé nemůže chybět nějaké to milostné drama. To znamená, že Lara neměla jen starosti doma, ale když zjistila, že zmizela její krabice na kloubouky, včetně dopisů, které napsala klukům, které kdy milovala, s úmyslem je pečlivě uschovat, aby se k adresátům nikdy nedostaly, přibily jí i starosti s láskou. Nechci nějak moc prozrazovat, ale vše se to točilo především kolem dvou kluků. Josh, její soused a kamarád, přítel její sestry Margot, která se s ním ale před odjezdem do Skotska rozešla. Druhý je Peter, toho bych popsala jako takového toho krále střední, kluka, po kterém touží každá holka. Oba mi byli celkem sympatičtí, asi jsem je měla nejradši z celé knihy.


Od jistého momentu jsem tak nějak tušila, jak to asi dopadne. Nevím proč, ale měla jsem takový pocit, že vím, se kterým klukem skončí. A měla jsem nakonec pravdu, i když je konec otevřený, v podstatě mi moje předtucha vyšla. O to více jsem dostala chuť, přečíst si pokračování, protože jsem se do příběhu nakonec tak začetla, až mě mrzelo, že pokračování nemám doma.

Knihu bych doporučila spíše mladším ročníkům, než jsem já, těm je i původně určená, ale mě se líbilo, že jsem si malinko zavzpomínala na svoje léta na střední a trable s láskou. Příběh je možná trochu jednodušší a předvídatelný, ale nejspíše se to dá u téhle knihy očekávat. I přesto ji hodnotím kladně a i přes počáteční rozpaky si určitě v nejbližší době pořídím i pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 20. března 2017 v 15:30 | Reagovat

Ač je mi 22, sama tuhle tématiku ráda vyhledávám, taková oddechovka nikdy není na škodu. :-) Díky za tip, možná si knížku přečtu. :)

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 20. března 2017 v 18:24 | Reagovat

Už jsem ji viděla milionkrát, ale stále ji nechci. Vypadá sice dobře, ale já tyto oddechovky moc nečtu. :-)

3 Lenča Lenča | Web | 22. března 2017 v 21:00 | Reagovat

Vypadá zajímavě :-)

4 Medvěd Medvěd | Web | 23. března 2017 v 8:11 | Reagovat

Bohužel pro mě asi ne, ale i tak díky. Je dost pravděpodobné, že ji použiju jako dárek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama