Láska z Paříže - Alexandra Potter

3. října 2016 v 17:49 | Ev. |  Knihy

Láska z Paříže │ Love from Paris


Žánr: Román, Pro ženy, Světová literatura
Počet stran: 320
Rok vydání: 2016, 1. vydání originálu: 2015


Opět jsem se vrátila k těm svým romantickým knížkám... Neplánovala jsem tuhle knihu číst, ale když jsem byla v Plzni koupit nějaké oblečení do práce, stavila jsem se v knihkupectví. A ačkoliv mám spoustu knih, které bych chtěla přečíst, koupila jsem si nějakou úplně jinou. Moje logika prostě. Jak se říká "nesuď knihu podle obalu". Vím, že se to vlastně ani knih netýká, ale u nich by to tak mělo být také. Jenže tak to u mě nefunguje. Já si snad vždycky vezmu knížku, která se mi líbí vzhledově, pokud nejdu pro nějakou určitou, kterou chci. Navíc jsem si řekla Paříž, to bude fajn a najednou jsem stála u pokladny.

Samozřejmě jsem právě zjistila, že jsem přečetla druhý díl z jakési série, což jsem tak nějak pochopila i při čtení z některých náznaků. Každopádně ničemu to nevadilo.

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí.
Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby.
Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství.
Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát.

Co se samotné knížky týče je to taková ta pravá romanťárna. A já jako holka mám tyhle příběhy čas od času ráda. Ráda si u knížky odpočinu a prokládám podobnými příběhy trochu složitější a náročnější čtení. Tohle je možná kec (já složité knihy nejspíš nečtu, nejsem zas tak velký čtenář, nejsem v tomhle světě moc dlouho), ale je to přesně ten typ knížky, který prostě čtete, nemusíte nijak zvlášť přemýšlet a jenom relaxujete. Možná už víte, jak to dopadne, nebo to alespoň z velké části tušíte, ale i tak víte, že to dočíst chcete a doufáte, že vás konec něčím překvapí.

Na příběhu mi přišlo trochu (trochu víc) šílené, že by všechno do sebe takhle zapadlo a že by existovaly až takhle velké náhody. Hlavní hrdinka si myslí, že to všechno zařídil osud. Já však stále nevím, jestli nějaký osud je a jestli máme vše předem napsané v nějaké knize života. Možná ano, možná ji všechny ty záhady měly dovést k rozluštění 70 let starého milostného příběhu. A možná to taky byl jen vymyšlený příběh. Konec byl očekávaný, všechno dobře dopadlo, to si myslím můžu říct narovinu, Avšak našlo si i malé překvapení.

Celkově se mi kniha líbila, odpočinula jsem si na chvilku od práce a zavzpomínala jsem si na loňský výlet do Paříže. Jediné, z čeho mi bylo trochu úzko, bylo to, že dva hlavní hrdinové vedlejšího příběhu, kteří se nadevše milovali, kvůli všem náhodám a některým nedorozuměním žili velkou většinu života odloučeně a nešťastně ve vzpomínkách na toho druhého. Nečekejte však nějaké zázraky, není to nic, z čeho by vám šla hlava kolem ještě několik dní po dočtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka. Lenka. | Web | 3. října 2016 v 21:04 | Reagovat

Já sice zkoro vůbec nečtu, ale knížka kterou tady popisuješ nezní vůbec špatně! Čas od času neuškodí trocha te romantiky.. :-) Myslím, že už jsem ten název někde slyšela, ale nevzpomenu si kde :-)

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 4. října 2016 v 12:24 | Reagovat

Já si také vybírám knihu podle obalu a pak ještě podle anotace, což je jasné :D No, ale podle Tvé skvěle napsané recenze si knížku určitě nekoupím, protože já miluji knížky, po kterých chytám dech ještě nějakou dobu. Mám ráda romantiku, ale tohle mě zrovna neláká :-D

3 beepinka beepinka | Web | 4. října 2016 v 14:09 | Reagovat

Já skoro nečtu,ale na tuhle knížku jsem už hodněkrát v obchodě narazila :3 a po přečtení tvého článku mě docela láká. :-)

4 steel32 steel32 | Web | 5. října 2016 v 15:22 | Reagovat

vždycky!! beru knížku podle obalu :DDD
já teda paříž moc nemusím, ale ten příběh zní fajn, tak jako napínavě, to můžu (i tu romantiku bych kvůli tomu překousla) :DD jako na ten relax dobrý :D

5 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 8. října 2016 v 18:10 | Reagovat

Koukala jsem na ní už několikrát, ale její koupi ještě odkládám. Mám doma hodně knih na čtení a tato mě nezaujala natolik, abych si ji hned pořídila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama