Šest let - Harlan Coben

11. září 2016 v 14:57 | Ev. |  Knihy

Šest let │ Six Years

Žánr: Thriller, Světová literatura
Počet stran: 320
Rok vydání: 2014, 1. vydání originálu: 2013


Na začátek bych řekla, že vůbec nejsem zvyklá podobné knihy číst. A že jsem tuhle četla už někdy v půlce srpna a byla jsem prostě líná napsat recenzi. Nepovažuji se za žádného knihomola ani knižního znalce ani nic podobného. Nevěnuji se čtení a knihám moc dlouho, spoustu autorů a knížek vlastně ani neznám, ale za svůj život jsem přečetla neuvěřitelné množství dívčích románů. Takže si asi tak dovedete představit, jaké knihy jsem zvyklá číst.

Tuhle knihu mi půjčila teta, sama bych se k ní nejspíš nikdy nedostala. Určitě nelituji toho, že jsem ji přečetla, ale kdo ví, jestli se k podobnému žánru ještě někdy vrátím. Jsem prostě zvyklá číst nějaké romanťárny.

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku - ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.

Příběh byl každopádně napínavý a poutavý, ale často i zamotaný, že jsem prostě nevěděla, co se děje, proč se děje a kdo je sakra zase tenhle člověk. Nevím, jestli je to jen můj problém, nebo se to tak jevilo i jiným, co tuhle knihu četli. Napřed jsem si tak říkala, že se tomu chlapovi něco zdálo. Pak zase že si šlehnul a je jenom na tripu. Nakonec jsem se teda rozhodla, že to prostě budu číst a nebudu přemýšlet nad tím, jak to všechno dopadne a počkám si, až to dočtu. Ale takhle to samozřejmně nefunguje.

Ke konci už začne čtenáři tak trochu docházet, o co vlastně jde a závěr se stane logičtější. Stejně jsem si skoro celou dobu říkala, proč se na to ten člověk nevykašle, proč do toho prostě musí za každou cenu šťourat a často se mi to zdálo nereálné, ale kniha realita není, tak se to dá přejít. Konec mě malinko zklamal, ale víc nejspíš neřeknu, nechci nikomu zkazit ten pocit nevědomosti, kdyby se rozhodl knihu přečíst.

Nedá se říct, že by ve mně příběh zanechal nějakou hlubší stopu, že by mě nějak ovlivnil. Ale za přečtení určitě stál. Jestli se k nečemu podobnému ještě někdy dostanu, to však nedokáži říci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 13. září 2016 v 22:11 | Reagovat

Jeee! Máš nádherný nový design!
A na knihu jsi mě nalákala! Už nad její četbou přemýšlím dost dlouhou dobu a touto recenzí jsi mě popíchla, abych si ji přečetla co nejdřív! :-)

2 Ev. Ev. | Web | 14. září 2016 v 0:01 | Reagovat

[1]: Děkuju, jsi zlatá :)
Já bych to tak úplně recenzí nenazývala. Recenze psát neumím, ale chci nějakým způsobem vyjádřit svůj názor na knihu popřípadě film. Určitě to za přečtení stojí, nekterým lidem se to může líbit víc, já na takové knihy zvyklá nejsem, ale celkem mě to bavilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama