Fotozápisník │ #6 - THROWBACK: Paříž 2015

14. září 2016 v 11:11 | Ev. |  Fotky

PAŘÍŽ │ 25. - 29. 9. 2015

Jelikož jsem celkem líná (a nemám čas) vymýšlet smysluplnější články, rozhodla jsem se napsat tenhle s obsahem, který mě baví (otázkou je však, jestli to baví i čtenáře). I když musím přiznat, že mi ta příprava fotek sežrala celkem hodně času. V den odjezdu jsem byla skoro absolutně psychicky na dně, měla jsem za sebou jeden z nejhorších týdnu v životě a i když byla Paříž můj sen, vůbec se mi tam nechtělo. A většina fotek je taky absolutně příšerná, že možná budu litovat, že je zveřejňuju. (doufám, že si všechny jména památek pamatuju a dohledám správně, abych nepůsobila jako absolutní neznalec)


Na úžasný výlet jsem vyrážela s mámou a tetou a jeli jsme zase autobusem s cestovkou. Narozdíl od cesty do Španělska to nebyla taková dálka dalo se to nějakým způsobem přežít. I když jsem absolutně nemohla usnout a spala jsem dohromady možná tak dvě hodiny. Celou noc jsem poslouchala radio a koukala z okna, kde byla jenom tma. A čáry na silnici, který jsem sledovala... :D Cesta trvala asi 11 hodin a do hlavního města Francie jsme příjížděli v sobotu brzy ráno. Autobus nás vyložil před katedrálou Notre-Dame, což byla naše úplně první zastávka.
Dále jsme se šli podívat na nějaká místa, např. Justiční palác nebo Univerzitu v Sorbonně. Vůbec si nejsem jistá, jestli tu píšu kraviny nebo ne :D ale máte tu odkaz plus mapu, kam jsem se snažila jakž takž opsat naše kroky. Cestou k Pantheonu jsme měli v ulici Boulevard Saint-Michel rozchod, prý že si můžeme zajít do nějaké kavárny, kterými je Paříž posetá, na snídani, ale jediné my tři jsme z celého zájezdu byly největší socky, takže jsme si skoro nikde nic nekoupili a nikdy jsme si nezašli nikam na jídlo (však máme řízky z domova ne? :D ). Prošly jsme si to tam, omrkly nějaké obchůdky a počkaly na místě srazu. K již zmíněnému Pantheonu jsme šli okolo nějakých fakult univerzity (nebo já už fakt nevím, prostě něco :D ) a následně jsme měli opět rozchod na prohlídku.Justiční palác
něco, co jsem náhodně vyfotila │ jedna z budov univerzity
Pantheon

tohle mi překladač přeložil jako radnice 5. okrsku, tehdy tam byla i nějaká svatba


a teď už vnitřek PantheonuA před Pantheonem jsem si kromě budov musela vyfotit i tenhle výhled na Eiffelovku. To je ta věc, co většina lidí chce v Paříži vidět. Nebojte, ani já nejsem výjimkou, ale po návštěvě tohoto města jsem našla i spoustu dalších míst, co stojí za to navštívit. Od Pantheonu jsme sešli k Lucemburské zahradě, což je velký park, kde hodně času tráví především studenti univerzity. Tam jsme si odpočinuli, protože jsme toho měli už docela dost po noci strávené v autobuse a dopoledni stráveném na nohách. Vyzvedl nás autobus a konečně nás odvezl do hotelu, kde jsme měli pokoje připravené někdy kolem třetí hodiny.


Naivně jsem si myslela, že když přijdeme do hotelu, tak si chvíli odpočinu (zase my jsme neměly připravenej pokoj a spousta komplikací a problému, taky tak milujete dovolený? ). Už ráno v autobuse nám průvodkyně říkala, že budeme mít tak hoďku v hotelu na odpočinutí a pak ještě někam půjdeme, ale nemusí všichni, když se jim už nebude chtít. To byla chvíle, kdy jsem si řekla ok, tak já už večer nikam nepůjdu, jsem unavená, vůbec jsem se nevyspala. Když slečna (nevím, jestli byla slečna nebo paní nebo co byla :D ) oznámila, že půjdeme na Vítězný oblouk myslela jsem, že ji trefím. To byla totiž další věc, kterou jsem chtěla vidět. Samozřejmě jsem se přemohla, z hotelu jsme šli pěšky na metro a metrem jsme jeli až tam. Pařížské metro byl taky docela zážitek, obzvlášť v takové početné skupině, která se v Paříži absolutně nevyzná. Čekal nás další rozchod, kdy jsme se šli podívat přímo pod Vítězný oblouk (my jsme nešly až nahoru, nechtělo se mi :D ) a potom projít Champs-Élysées, kde jsme si toho určitě hodně nakoupily, že. Do hotelu jsme dorazili až někdy večer (nevím, kolik přesně bylo, tak devět hodin možná), vysprchovala jsem se a padla únavou do postele.První den si pamatuju docela jasně. Druhý už tak moc ne, takže jdu podle fotek :D V neděli ráno jsme nasedli do autobusu a vyrazili směr Versailles. Mě celkově zámky moc nebaví, přijde mi to všude stejné, takže tohle jsem jen tak přežila, nafotila jsem si nějaké fotky, které jsem pak doma skoro všechny smazala, protože byly absolutně k ničemu (to ale většina mých fotek z Paříže, i když ve foťáku vypadaly celkem fajn).Dále nás autobus dovezl do La Défense, což je obchodní čtvrť plná moderních budov a mrakodrapů, kam chodí lidi především pracovat. Opět nic moc pro mě, na Paříži se mi líbí architektura, ale ne zrovna tahle. Mám ráda ty staré budovy a ten styl (nevím, co to je, tyhle umělecké slohy mi nikdy nešly a asi nikdy nepůjdou, nejsem architekt). Byly jsme se podívat v nějakém obchodním centru, kde to vypadalo asi jako v každém jiném OCčku (překvapivě).


Opět jsme nasedli do autobusu a myslím, že jsme se na chvíli vrátili zase do hotelu (ale fakt si nepamatuju) a pak jsme metrem vyrazili do města. Následovalo něco, co mě uchvátilo mnohem víc, než nějaké moderní stavby. Montmartre - nebudu sem opisovat to, co jsem si přečetla na google. Pro mě naprosto úžasná čtvrť (ten kopec už tak úžasnej nebyl) plná umělců. Uznávám, že jsem byla celkem ignorat a to, co jsem v Paříži chtěla vidět, byla hlavně Eiffelovka a Vítězný oblouk. Ale tohle místo jsem si taky zamilovala. A Sacré-Coeur? Nádhera. Snad nemám co víc k tomu říct, pro mě to byla asi nejlepší část tohoto výletu, když si odmyslím ty negativní stránky a věci, co mě štvali a tetu, která byla naštvaná (nebudu radši víc rozebírat :D ). Měli jsme rozchod nahoře a pak i dole na náměstí Place Pigalle, kde jsem si mimochodem udělala kámoše :D Měla jsem toho už dost, máma a teta byly obě naštvaný (nebo teda především teta), tak jsem si kecla na lavičku s tím, že mi máma dala hlídat nákup s nějakýma dárkama domů. Po chvíli, co jsem tam tak seděla přišli nějaký dvě individua mužského pohlaví a ptali se, jestli si můžou sednout vedle, tak jsem neprotestovala. Týpek mi pak nabízel cigaretu, tak jsem slušně odmítla a ptal se mě odkud jsem a podobný kraviny. Tak jsem trochu procvičila angličtinu, protože francouzky fakt neumím.

A abych nezapomněla, tak v neděli večer jsme byli na noční projížďce lodí po Seině. Pro mě zážitek totálně na nic. Zima, nuda a můj shit foťák nezvládá fotit v noci z pohybující se lodi. Mám fotku měsíce a jednu jakž takž povedenou fotku Eiffelovky + jednu jsem hned ten večer na hotelu dávala na Instagram.


Poslední den nás čekalo to největší (i když v tu dobu už jsem poznala, že to není to nejpodstatnější na tomhle městě) - Eiffelova věž. K tomu asi nemusím nic říkat. Měli jsme tam dlouhej rozchod, samozřejmě jsme se jeli podívat nahoru (máma chtěla až úplně nahoru, ale zrovna když jsme tam šli my, tak jim prý nejel výtah - náhoda? takže jsme byly "jen" ve druhém "patře", mně osobně to bohatě stačilo - a když jsme byly už dole, tak výtah nahoru už zase jezdil, máma byla nemálo naštvaná :D ).Od věže jsme pak běželi (opravdu jsme celou dobu tam chodili hrozně rychle a měli neuvěřitelně dlouhé a nudné rozchody - bez cestovky ale máma nechtěla) k Louvre. Kdo neví, tak je to obrovské muzeum, který nemáte šanci snad nikdy projít celé - alespoň tak na mě působilo. Důležitá věc byla, že já jsem měla vstup zadarmo (na některé místa mají studenti do 26 let vstup zdarma - ale nemusíte vůbec studovat, stačí občanka, že vám ještě 26 nebylo). Frontu dovnitř jsme stáli asi tak dvě hodiny (vůbec nepřeháním, fakt jsme tam tak dlouho stáli) a tím pádem jsme neměli skoro žádný čas na prohlídku, protože jsme za pár hodin měli čekat venku a pak dojít k autobusu a hurá domů. Máma s tetou chtěli vidět Mona Lisu, tak jsem jim pomohla to najít (absolutně nechápu, co na tom lidi vidí, všichni si ji fotili, já si fotila lidi, jak si to fotí) a pak jsem je překecala na egyptskou expozici, protože je to pro mě prostě wow.


A po Louvre jsme došly na místo, kde nás měl vyzvednout autobus, já jsem si ještě vyfotila západ slunce v Paříži jen tak na mobil a hodila to na Instagram. Cesta byla opět nudná a otravná, v úterý dopoledne jsme dorazili do Plzně, kde jsme ještě asi hodinu museli čekat na tátu, protože jsme mu volali až na hranicích a ve Zbůchu zase rozkopávali silnici, takže ho to zdrželo. Všichni jsme toho měli až pokrk a byly jsme (alespoň já ano) nehorázně šťastné, když jsme konečně viděly přijíždět ten náš pekáč 1.2 HTP (ta fabie je hroznej stroj zabiják :D ).


Pokud se někdo dostal až sem a všechno přečetl, tak mu gratuluju (kdyžtak napište do komentářů, protože by mě docela zajímalo, jestli tohle vůbec někoho zajímá - wow věta jak noha). Ode mě to bude nejspíš vše. Moc fotek nemám, spousta se jich nepovedla, tohle je ta lepší část, i když to stejně vypadá pořád blbě, a spoustu věcí jsem ani nefotila a taky jsem spoustu věcí ani nezmínila. Určitě mám v plánu někdy se tam vrátit, ale nedokáži říct, jestli se mi to splní a hlavně kdy vůbec se mi to splní. Doufám, že alespoň někdo tenhle článek ocení a že se alespoň někomu bude líbit, dalo mi to celkem dost práce, snad jsem všechno napsala dobře, kdyžtak moje chyby omluvte. Celkem jsem teď blog zanedbávala, hlavně kvůli nové práci, tak snad to tímhle článkem nějak vykompenzuji. Jsem ráda, že jsem si tenhle výlet připomněla, i když v tu dobu mi bylo hodně na nic (už je to o něco lepší, ale pořád žádná slává a to už je to skoro rok). Určitě jsem si to kvůli tomu neužila naplno a chtěla jsem domů a moc jsem nefotila. Ale nějaké zážitky mám i tak.


fotoaparát: Nikon Coolpix L830
drobné úpravy: iPiccy.com
fotograf: moje amatérská maličkost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matej Matej | Web | 14. září 2016 v 11:34 | Reagovat

Neuvěřitelné, jakých krás bylo lidstvo schopné postavit i bez těžké techniky

2 steel32 steel32 | Web | 14. září 2016 v 19:16 | Reagovat

omfg, jako ty památky úplně kouzelný :OOOO a to paříž moc nemusím :D ale jak to vidím, jela bych, víš co :D
a samozřejmě, já čtu vždycky všechno!! :D a souhlas, úplně soucítím s tím připravováním fotek, náročný to je!! :D

3 Medvěd Medvěd | E-mail | Web | 16. září 2016 v 8:11 | Reagovat

Jo Paříž, nikdy jsem tam nebyl, ale jednou tam budu. Je to moc krásné město. Hezky fotíš :).

4 bcup♡ bcup♡ | Web | 16. září 2016 v 17:19 | Reagovat

takže hned na začátek, abych na to nezapomněla - fabulous design. fakt jako, načetlo se mi to tady a byla jsem úplně aw, good shit. :3 jsem úchyl na bílou barvu, takže velkej palec hore. :3
i když paříž jakože nemám vyloženě ráda, nevím proč, jednou jsem tam byla a trošku mě to zklamalo, ty tvoje fotky jsou krásný, jako kdybys byla na úplně jinejch místech, než jsem byla tenkrát já, hih. :D skvělej článek, jako vždycky. :3

5 Ter Ter | E-mail | Web | 17. září 2016 v 20:10 | Reagovat

Já to dočetla až do konce! Je to moc pěkný článek plný krásných fotek. :) Musel to být skvělý výlet takhle s rodinou. Já bych mamku nejradši vytáhla do Říma, ale zatím není dost peněz, tak snad to bude brzy.
Paříž je moc pěkná a je škoda, že se tam teď hodně lidí bojí jezdit kvůli útokům... :(

6 Baryn Baryn | Web | 18. září 2016 v 0:06 | Reagovat

Já mám už od dětství prostě k Francii nějaký vrozený odpor ... není mi sympatická ta kultura, ani ti lidé, natož ta řeč (ne, mně se francouzština vůbec nelíbí), a úplně jsem přes tyhle záporné detaily zapomněla, jak krásná země to jinak musí být ... ta místa na fotkách jsou úchvatná ... :-) Dlouho jsem si nikam do zahraničí výlet neudělala, a teď mi to vcelku chybí. Muselo to být vážně krásné.

7 Bella.M Bella.M | Web | 18. září 2016 v 11:27 | Reagovat

wow, já se chtěla do Paříže vždy podívat, ale od té doby co byly ty různé útoky, tak tam přítele nedostanu :D nevím čeho se bojí, to může být i tady jako. :/ alespoň že si to člověk užije :) hrozně ti závidím :)

8 Gabriella Gabriella | Web | 18. září 2016 v 21:02 | Reagovat

Páni fotky jsou moc pěkné :) já se chtěla do Paříže vždy podívat

9 Lauralex Lauralex | Web | 20. září 2016 v 19:19 | Reagovat

Docela ti závidím, Paříž je můj sen! ♥ Ty vitráže a vůbec celé je to boží.

---
Mimochodem, ty fotky jsou moc hezký, proč je neukážeš i na instagramu? :-)

10 Ev. Ev. | Web | 20. září 2016 v 22:13 | Reagovat

[9]: Většina z nich mi přišla totálně na nic, tak jsem to radši ani nechtěla zveřejňovat :D

11 sakay sakay | Web | 22. září 2016 v 12:03 | Reagovat

ty kráso, to je fakt nádhera!! strašně ti závidím :-D  :-)

12 beepinka beepinka | Web | 27. září 2016 v 16:59 | Reagovat

Krásný foto článek. Taky jsem tam před pár lety byla. ^^ Moc se mi tam líbilo. Teď bych tam ale po tom,co se tam v poslední době stalo,nejela.

13 Rory Rory | Web | 8. února 2017 v 12:25 | Reagovat

Pěkné fotečky. :3 Já bych se tam někdy chtěla jet podívat, ale moji rodiče tento nápad nijak nepodporují. :D

14 Belluška Belluška | Web | 25. března 2017 v 17:33 | Reagovat

Já v Paříži byla několikrát. A vždy se tam ráda vracím. CO mě akorát mrzí, že už Paříž není, jak  bývala. Jinak teď žiji ve Francii napořád :) žiju tu s přítelem (s francouzem). Ale po Česku se mi stýská ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama