Fotozápisník │ #5 - THROWBACK: Španělsko 2011

25. srpna 2016 v 17:42 | Ev. |  Fotky

ŠPANĚLSKO │ 19. - 28. 8. 2011

Tento týden je to přesně pět let, co jsme byli na dovolené ve Španělsku. Díky různým sociálním sítím, které vám připomenou, co jste před několika lety sdíleli a přidávali, jsem zjistila, že tenhle rok vychází dny stejně jako kdysi. Takže přesně před pěti lety jsem nebyla na místě, kde sedím teď, ale užívala jsem si rodinnou dovolenou v katalánském městečku Malgrat de Mar. Nevím, jestli není "užívala" moc silné slovo. Jak je již zvykem, dovolené mají i své stinné stránky, ale s odstupem času na konec srpna 2011 ráda vzpomínám.


Z Plzně jsme odjížděli v pátek 19.8. někdy po obědě, alespoň co si tak vybavuji. Cestovali jsme s cestovní kanceláří neznámého jména (ne, já fakt nevím, co to bylo, je to pět let a zařizovala to máma). Bylo nás šest - já, brácha, máma, sestřenky a teta. Nebudu se tu nějak moc rozepisovat (doufám), nechci vás zahlcovat zbytečnýma informacema (kterých je můj blog i tak plný, takže je to vlastně jedno), chci si jen trochu zavzpomínat a podělit se s vámi o krásné fotografie. Stále mějte na mysli, že je to pět let, v tu dobu jsem vlastně tak nějak začínala s focením a kradla jsem mámě její Olympus, který si kupovala na focení rodinných fotografií. Kvalita fotografií lvl. NIC - upozorňuji předem. Ta první je dokonce ještě z mého starého telefonu - retro as fuck. A některé jsem tuším ani nefotila já.V neděli ráno jsme konečně dorazili na místo. Cestu jsem kupodivu přežila, i když autobusy, a vlastně snad všechny dopravní prostředky, špatně zvládám. Co si pamatuju, tak první den byl snad nejhorší. Nepřijeli jsme přímo k hotelu, protože by se tam autobus nedostal, ale vyhodili nás na nějakým kruháči a my jsme se museli táhnout se všema zavazadlama až k hotelu. Nevím, jak to bylo daleko, ale v tu chvíli se to jevilo hodně daleko, navíc, když všude byli lidi a my jak kreténi, hnusní a neupravení z autobusu s nějakýma krámama... :D ach sweet memoriesVěci jsme si uložili v hotelu a museli jsme několik hodin počkat, až nás pustí na pokoje. Takže jsme stále ve stejném oblečení, celí rozlámaní vyrazili omrknout pláž a moře - to kvůli čemu jsme tam přijeli. Já a brácha jsme byli u moře úplně poprvé. Pláž jsme měli asi 50 metrů od hotelu, jen jsme podchodem přešli (podešli) koleje a byli jsme tam.


Tohle je mimochodem náš hotel, aby jste měli tak nějak představu, jak daleko to na tu pláž bylo... :D Pak jsme ještě omrkli nejbližší okolí a usadili se v hotelu v odpočinkové místnosti (? fakt nevím, lidi). I když jsme vlastně jenom seděli, byli jsme z cesty unavení a nevyspalí. To možná taky znáte.
Když už konečně byly naše dva pokoje připravené, dostali jsme klíče a vydali se je hledat. Jo, byla to docela fuška, já osobně jsem v tu dobu nikdy v hotelu nebyla, takže jsem z toho měla celkově docela zážitek. Čísla pokojů už si fakt nepamatuju (nepamatuju si skoro nic, převážně ty špatné věci, to asi není moc dobrý...). Všechno šlo tak, jak mělo, jen já jsem byla trochu na nervy, protože se mi tam původně vůbec nechtělo a bylo mi horko a byla jsem unavená, ale postupem času jsem se uklidnila. Když jsme se trochu zkulturnili a schylovalo se k večeru, vyrazili jsme na procházku městem.Sestřence bylo tehdy ještě čerstvých osmnáct, takže byla jediná z nás (krom našich mamin), kdo mohl pít. Očividně z toho byla hodně šťastná :D Měli jsme all inclusive, což v překladu znamená "sežer a vypij na co přijdeš". Já osobně jsem nic moc nejedla, v tom horku jsem neměla ani na nic chuť, ale chodit si pořád na bar pro pití? Něco jako sen ne?

tohle je ta moje slavná odpočinková místnost - tak pro představu
Výhled z našich pokojů (měli jsme dva hned vedle sebe) nebyl zrovna dvakrát úchvatný, ale naprosti (ten žlutej/oranžovej barák) bydleli nějaký negři a chodili kouřit na balkon - v noci, takže byli sotva vidět. Měli jsme z nich docela srandu :D Jednou teta vyšla na balkon ve spodním prádle a týpek tam zrovna kouřil (to teda bylo ve dne jo :D ) a teta si ho nevšimla. My děti jsme z toho měli srandu, teď už mi to fakt vtipný nepřijde... :D Mimochodem moře bylo úplně na druhé straně hotelu, ale my tam měli černochy, to je lepší ne?

Většina dnů byla stejná. Přes den jsme byli většinou na pláži, což mě zrovna moc nebavilo. Dokonce jsem se odvážila ještě do plavek, i přes svoji otřesnou postavu, ale koupání mě stejně nijak zvlášť nebralo. Navíc jsem měla ještě trochu dámské potíže, i když jsem kvůli tomu brala prášky (příliš mnoho informací). Povídali jsme si, odpovčívali jsme, pekli jsme se na slunci a večer jsme vyráželi na průzkum města a zdejších obchodů. To mě bavilo mnohem víc. V hotelu byla každý večer diskotéka (v tu dobu hrozně frčela písnička Danza Kuduro a já tuhle hudbu naprosto milovala, takže jsem byla jak v ráji). Snad jediný mínus bylo to, že jsem byla snad celá spálená a nemohla jsem se ani hnout.
Jeden den (úterý) jsme měli výlet do jakéhosi zábavního parku nebo co to vlastně bylo. (mělo by to být tohle) Nebylo to daleko od našeho přechodného domova, jeli jsme autobusem a když jsme vešli, nějaký lidi nás chytli a někam táhli a my absolutně netušili, co se děje. Mně postavili na spálený rameno Aru a vyfotili nás - ta fotka vypadala naprosto úchvatně, myslím, že si ji pak máma kupovala, ale vidět už ji nechci nikdy :D Měli tam nějaký zvířata - něco jako v zoo - byli jsme se podívat na představení s tuleni a delfíny a pak ještě na jedno s papoušky. Na nějaký ty tobogány a podobně jsme nešli, já to stejně nemám ráda (nikdy jsem na žádný ani nebyla :D ).


Máma s tetou jeli i do Barcelony, kam bych jedno jela ráda taky, ale určitě na delší dobu, než jen na jednodenní výlet. Takže vlastně ani nelituju toho, že jsem nejela s nimi, protože běhat někde celej den v tom horku? Ne, děkuji. My jsme radši byli na hotelu a na pláži.

A celkové dojmy z celé dovolené? Kéž by byla delší... Snad všechno má svá pro a proti, ale na některé věci se pak vzpomíná jen v dobrém. Jednou bych se tam ráda vrátila a prošla se po těch místech, po kterých jsem se procházela kdysi, a vzpomínala na to, jak jsme před hotelem sedávali na lavičce a pozorovali ostatní. Nebo na to, jak jsme si fotili černochy, protože to doma nemáme (alespoň ne v takové míře :D ). A co třeba to, jak jsem nutila sestřenku (tehdy jsme byly velký kámošky) běhat po hotelu a hledat jednoho kluka, kterej semi líbil. Já byla fakt praštěná puberťačka. Milovala jsem a stále miluju Španělsko (dřív to bylo hlavně to Španělsko, dnes je těch zemí víc) a tohle bylo splnění mého malého snu (i když jsem strašně moc chtěla do Valencie, ale máma mi nevěřila, že tam mají taky moře :D takže jsem se musela spokojit s tímhle - neboj, mami, já se jednou do tý Valencie určitě podívám!)

Zkrátka doteď vzpomínám na to, jak nám bylo super, jak jsme se smáli a jak jsme zažily zatím tu nejlepší dovolenou našich životů.

A co vy? Máte nějaké zajímavé zážitky z rodinných dovolených? Jezdíte s rodinou k moři? Jak obvykle trávíte léto a prázdniny?


A já se tímto vzpomínkovým článkem loučím s prázdninami, protože letos je to na 99% opravdu naposled, co nějaké prázniny mám. Uvidím, kam mě život povede dál a co bude příští léto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna P. Slečna P. | Web | 25. srpna 2016 v 18:18 | Reagovat

To moře je nádherné! A fotky se zvířátkami jsou taky moc hezké. Celkově se všechny povedly :)
Ve Španělsku jsem nikdy nebyla, ale podle fotek vypadá nádherně!

2 Werangummi Werangummi | Web | 25. srpna 2016 v 18:23 | Reagovat

Španělsko je jedna ze zemí, do které bych se jednou chtěla podívat, bohužel pokaždé, když jsem to navrhovala rodičům, nakonec se rozhodli pro jinou zemi pro naši dovolenou. Takže mi nezbývá než se tam jednou podívat sama. :)
Věřím, že táhnout se v tom vedru k hotelu se všemi těmi zavazadly, rozhodně nebylo nic příjemného :D
Fotky náhodou nejsou zase tak špatné a je hrozně hezké si takhle zavzpomínat, věřím, že to tam muselo být opravdu pěkné :)

3 Heaven Heaven | Web | 25. srpna 2016 v 20:52 | Reagovat

Krásný fotky :) Ve Španělsku jsem taky byla, ale už v roce 2010 :D Bylo to fajn, ale na výlety by se mi v takových vedrech chodit nechtělo :D Spíš jsme jen vegetěli u moře no :D

4 MILKONAIRE MILKONAIRE | Web | 26. srpna 2016 v 12:14 | Reagovat

Fotka parádní, muselo to tam být nádherné. Ty fotky na mne úplně dýchají tím teplým a mořským vzduchem. Je docela zajímavé, že katalánci a španělé mají tak odlišné jazyky, že si skoro nerozumí :-D  :-D

5 Inka Inka | Web | 26. srpna 2016 v 15:38 | Reagovat

Nemohu jinak než tiše závidět, krásný snímky :-)

6 bcup♡ bcup♡ | Web | 27. srpna 2016 v 8:53 | Reagovat

dokonalý fotky, vypadá to tam naprosto luxusně. ach jo, jak já ti holka závidím, taky bych hned někam jela. :'(

7 Ellby Ellby | Web | 27. srpna 2016 v 14:18 | Reagovat

Strašně bych chtěla navštívit Španělsko! Krásné fotky, hned bych jela:)

8 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 27. srpna 2016 v 21:17 | Reagovat

Je to nádhera, do Španělska bych se taky někdy hrozně moc chtěla podívat :) Ale asi bych dala přednost letadlu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama