Pozdvižení v našem malém městečku

8. července 2016 v 16:00 | Ev. |  Další myšlenky
Abych to hned na začátku uvedla na pravou míru. Já bydlím ve vsi, ale Domažlice jsou takové centrum dění tady na Chodsku, i když je to dost velká díra s cca dvanácti tisíci obyvatel, kde se ve výsledku nic moc neděje.

Upřímně bez Chodských slavností, které se konají někdy v půlce srpna a některých památek by tu bylo i dost mrtvo. (což mi momentálně přijde jako dost hloupé, ale trefné přirovnání) Mimo jiné jsou Domažlice známé i díky 56 metrů vysoké veži kostela Narození Panny Marie na náměstí. Zvláštní je tím, že je šikmá. Pravděpodobně to má být jakási turistická atrakce, ze které máte krásný výhled na celé město.

V úterý se však stalo něco, o čem se tady mluvilo snad všude. My jsme byli odpoledne na zahradě a rodiče měli s kamarádama večer grilovačku. Už od příchodu prvních lidí se o tom začalo mluvit. Nebudu už to déle okecávat, píšou, že "Mladý muž se vrhl z věže kostela, byl na místě mrtev". (jeden z článků zde) A proč o tom vůbec píšu já? Chtěla jsem taky někde vyjádřit svůj názor, ale nechci se nikde vkládat do těch debat o tom.Prý skočil někdy kolem druhé hodiny a co si budeme povídat o svátku v tuhle hodinu tam určitě bylo dost lidí. Téměř všichni ho tedy začali pranýřovat za to, že mohl zranit někoho dalšího, že tam běhá spostu dětí a že to mohl ukončit někde mimo ostatní. Četla jsem spoustu komentářů od lidí, co tam v tu dobu zrovna byli a viděli to. Zrovna včera někdo říkal, že nějaký holce spadnul skoro na hlavu, že tam čekala na autoškolu a místo jízd se šla akorát tak do hospody opít. Kamarádka kousek od věže točí zmrzlinu a v tu dobu tam zrovna byla. Říkala, že slyšela hroznou ránu a pak křik a absolutně netušila, co se stalo (nevidí ze stánku na to místo). Jako zážitek to musí být určitě strašný, ale já jsem člověk, který by chtěl něco takového zažít (vím, jsem divná :D ale určitě vám to změní pohled na svět a traumat už mám stejně dost, tak co).

Co se týče toho sebevraha. Prý byl původně od nás ze vsi (kdo by se tady z toho nechtěl zabít, že jo :D ), rodiče a jejich kamarádi ho znali, já pořád absolutně nevím, o koho jde. Měl asi schizofrenii, dřív se léčil i v Dobřanech a momentálně byl v nějaké jiné léčebně (alespoň co jsem tak pochytila, co říkali ostatní), nejspíš si nevzal prášky a z vycházky už se nevrátil. Jeden kamarád říkal, že byl na té věži už ráno (ten, co skočil, ne kamarád :D ) a přes obědovou přestávku musel jít zase dolů a pak si znovu koupil lístek a "konečně" odhodlal skočit. Přijde mi to dost strašné, nevím, co se mu v tu chvíli muselo honit hlavou.

Nechci ho nějak obhajovat, mohl klidně zabít i někoho dalšího, ale myslím si, že v tu chvíli mu to bylo úplně jedno, navíc když nebyl psychicky zdravý. Já si nedovedu přestavit, jak se lidé s touto nemocí cítí a co prožívají. Na druhou stranu zase vím, jaké to je nad sebevraždou přemýšlet. Podle mě se do něj lidé naváželi úplně zbytečně. I když spousta z nich určitě ani nevěděla, co ho k tomu vedlo. Tím spíš měli raději zůstat ticho a zbytečně nekomentovat.

Nemám už k tomu nějak co říct. Spíš bych chtěla vědět nějaký váš názor. Napsala jsem vám v podstatě všechno, co o tom vím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 8. července 2016 v 20:18 | Reagovat

To teda musel být zážitek... ani nevím, jestli se u nás ve městě v poslední době něco podobného odehrálo, ale vzhledem k tomu, jak jsme malé město, by se to hned všude vědělo.
Schizofrenikům ani jinak do hlavy nikdo nevidí... zvlášť ne ti lidé, kteří do něj rejpou v diskuzích a tak. To vždycky miluju. Něco podobného se stane a hned z lidí vyleze ta nasranost a ignorance, kterou v sobě schovávají. Takový to ,,Co si dovoluje se tady zabíjet." jako by šlo po porážku prasete. Žádná úcta, nic... To mně nejvíce mrzí i za jeho rodinu a blízký.

2 steel32 steel32 | Web | 9. července 2016 v 9:02 | Reagovat

lol, kdybych se šla zabít skokem z věže, tak by mě rozhodně nenapadlo, že můžu někoho zabít :D ale tak už vím, že předtím než to udělám, tak zařvu, že skáču, aby podemnou náhodu někdo nebyl :D
né vážně, jako asi to musel bejt docela šok tohle. zvlášť když je to tak blízko, třeba ta holka jak čekala na tu autoškolu musela bejt pak dobře rozhozená. a přiznám se, že by mě to taky docela zajímalo, jakej to je pocit to vidět. #psychopatiii

3 Ev. Ev. | Web | 9. července 2016 v 12:16 | Reagovat

[2]: už tě vidím, jak nahoře křičíš "bacha tam dole, já skáču!" :D mě prostě docela mrzí, že jsme tam zrovna nebyli no :D třeba bych si pak svýho života víc vážila nebo tak něco, kdo ví :D každopádně jsem ráda, že nejsem jedinej psychopat :D

4 Andey Andey | Web | 10. července 2016 v 11:45 | Reagovat

Určitě, když něco takového zažiješ, tak tě to nějak poznamená. Pro tu holku, co čekala na autoškolu, to muselo být něco. Nikdy se nedozvíme, co se mu v tu chvíli honilo hlavou, ale bylo by zajímavé to zjistit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama