TOP 5: Jazyky, které se jednou naučím

17. května 2016 v 17:30 | Ev. |  TOP 5
a to mi teda věřte!

...i když je víc než nepravděpodobné, že tomu tak někdy bude.

Miluju cizí jazyky i cizí země a je spoustý míst, která bych chtěla navštívit. A spoustu jazyků, které bych se chtěla naučit. Vybrala jsem 5 těch, které bych chtěla umět nejvíce. Ale neumím ani jeden... :D + pokusím se ke každému z nich vybrat pár písniček (některé tu nejspíš neuvidíte poprvé/naposled)


Němčina.
Proč se ji chci naučit? Zamilovala jsem si ji. Dřív jsem ji měla ráda, pak jsem ji nevnímala a teď ji miluju. Asi vám úplně neřeknu proč, ale prostě se mi líbí. Myslím že každý, s kým jsem se na tohle téma bavila, mi řekl, že němčina je hnusná. Jeden kluk mi dokonce řekl, že v němčině i milostné vyznání zní jako Hitlerův projev. Jsem toho názoru, že ten člověk v němčině slyšel právě jen ten projev. Mně se líbí, možná jsem blázen, ale je to tak.
Co už umím? Často slýchám, že bych měla už umět perfektně, vhledem k tomu, že jsem se německy učila od 4. třídy základní školy (tzn. celkem 10 let). Má to ale háček. Na konci devítky bych řekla, že jsem německy uměla a domluvila bych se. V prváku jsme se začali učit všechno odznova a jelikož nikdo další ze třídy němčinu nikdy neměl, byla to dost bída. No a asi někdy ve třeťáku, když jsem se rozhodla maturovat z angličtiny, protože jsem nechtěla být jediná maturantka ze třídy z němčiny, jsem se na to tak nějak vykašlala. To, co jsem se na základce naučila už je někde pryč. Takže umím základy + nějaké další věci. Pravděpodobně bych se dokázala domluvit, ale mám malou slovní zásobu a nedokážu si zapamatovat ty podělaný členy (to by ale nemusel být až takový problém, myslím si, že by mi v Německu rozumněli i tak).
Poslechni si pár mých oblíbených písniček v tomto jazyce:


Španělština.
Proč se ji chci naučit? Od dob, co jsem začala sledovat fotbal (možná i chvíli předtím, když jsem v F1 fandila Alonsovi) miluju Španělsko a vše, co k němu patří. Španělština se mi strašně líbí (to ovšem všechny jazyky, o kterých tady píšu) a jednou bych se ji chtěla opravdu naučit. Mám doma i učebnici, která hlásá, že se španělsky naučím za 24 dní, ale pravda asi bude někde jinde (už ji mám pár let). Ani kdybych se do toho pořádně vložila, za 24 dní bych to určitě nezvládla, zkoušela jsem to a moc mi to nešlo. Ale jednou to určitě zvládnu!
Co už umím? Jak jsem psala, jednou jsem se zkoušela něco málo naučit (nebo možná i víckrát), ale umím maximálně tak pozdravit, zeptat se někoho "jak se máš?" nebo mu říct odkud jsem a podobně. Potom umím pár některých slov, které jsem pochytala díky fotbalistům a třeba z písniček.
Poslechni si pár mých oblíbených písniček v tomto jazyce:


Francouzština.
Proč se ji chci naučit? Protože prostě proto. (haha) Ale ne, tak já ani nevím proč. Líbí se mi Francie, líbí se mi francouzština, tak celkově. Byla jsem v Paříži a ráda bych se tam někdy vrátila a ráda bych si třeba i s někým trochu popovídala. I když mi přijde docela těžká a složitá. Soudím jenom z písniček nebo když slyším někoho mluvit, to vážně není normální. Ale je úžasná.
Co už umím? Merci. To je asi tak všechno. Ne, vážně, neumím téměř nic, ale až budu umět španělsky, tak je to další můj "jazykový" cíl.
Poslechni si pár mých oblíbených písniček v tomto jazyce:


Nizozemština.
Proč se ji chci naučit? Ne, vážně se mě neptejte, nemám pro to vysvětlení. Když jsem fandila Valencii, jeden z mých miláčků byl i Hedwiges Maduro (o, bože vzpomínky přicházejí), který je právě z Nizozemska (musela jsem si konečně najít, co se správně říká, jestli Nizozemsko nebo Holandsko, nikdy jsem tomu nerozumněla - no, pořád nejsem moc moudrá, ale Holandsko je údajně jen část Nizozemí - nebo co, já fakt nevím). Jednou bych se tam vážně chtěla podívat a ten jazyk? Úžasný. Sice tomu absolutně nerozumím, ale prostě se mi líbí. Hlavně to jak chrochtají (muhaha).
Co už umím? Ještě větší nic než francouzsky.
Poslechni si pár mých oblíbených písniček v tomto jazyce:


Angličtina.
Proč se ji chci naučit? Taková ta klasika dnešní doby. Naučit se ji chci kvůli tomu, že se s ní dá domluvit snad všude (a když ne, použijí se ruce a nohy). A i se mi dost líbí a řekla bych, že mi i docela jde (musím se pochválit, když to nikdo jiný neudělá, no ne?). Na obrázek jsem dala Americkou vlajku, protože mám USA celkově prostě raději než Anglii, neptejte se proč. (já to totiž nevím, jako všechno)
Co už umím? To vám asi neřeknu, ale odmaturovala jsem z B1 za 1, což tak trochu nechápu, ale je to tak. Rozumím dobře a i něco dokážu říct, pravděpodobně bych se i slušně domluvila (ve Francii jsem byla mluvčí mojí mámy a tety, protože ty neumím skoro ani slovo a je to docela ironie, protože já se s lidma mluvit stydím, takže jsem se dost zakoktávala - nezáleží na tom, jestli ten jazyk umím nebo ne, stejně nic neřeknu, protože mám strach z lidí). Určitě ale neumím perfektně a to je to, co bych chtěla, takže proto je angličtina i na mém seznamu a proto je až na posledním místě.
Poslechni si pár mých oblíbených písniček v tomto jazyce:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 17. května 2016 v 17:41 | Reagovat

Ahooj, mám nový blog o Hilary Duff a byla bych ráda, kdyby ses na něj mrkla, napsala názor, nebo se třeba zapojila do diskuze, do modní policie atd.. :) mooc se ti omlouvám za reklamu, ale nějak začít musím :( přeji ti hodně štěstí s blogem!

2 Džejní Džejní | Web | 17. května 2016 v 18:51 | Reagovat

celkom zaujimave ciele. ja by som sa z tychto jazykov rada naucila iba po francuzsky :D s nemcinou som na tom velmi podobne ako ty. ucila som sa ju asi 10 rokov a potom som prestala a teraz by som sa asi uz absolutne nedohovorila. holandcina ani spanielcina ma nejak extra nikdy nelakali, ale ta francuzstina veru ano. raz som uz aj zacala chodit na kurz, ale potom som po roku prestala a uz som asi na tvojej urovni s tym, ze viem povedat merci :D a anglictinu beriem tak, ze ju viem celkom dobre, aj ked uz dva roky som nou poriadne nehovorila, pretoze ju uz nemam v skole. rozmyslam o tom, ze by som cez leto isla na nejaky kurz, ale asi budem mat ine starosti :D tak prajem vela stastia, aby sa ti podarilo naucit sa tieto jazyky :)

3 Ellí Ellí | Web | 18. května 2016 v 12:53 | Reagovat

Teda, nejsi v ohledu cílů zrovna skromná! :D Ale každopádně držím palce, ať co nejvíce těch jazyků doopravdy zmákneš ;).
Můj cíl číslo 1 je jednoznačně AJ. Miluju ten jazyk, strašně ráda bych někdy vycestovala na delší dobu do Anglie nebo USA. Samozřejmě něco umím, řekla bych, že už rozhodně nejsem žádný začátečník, ale chtěla bych to dotáhnout k dokonalosti.
Druhý jazyk, který se učím ve škole a mám ho ráda je němčina. Ano, baví mě a ano, ráda bych se ji naučila dobře, nebo alespoň tak, aby mi nedělalo problém se domluvit v běžné konverzaci. Ale bohužel... Za AJ přece jenom NJ značně zaostává...
No a pak by mě ještě docela lákala francouzština a dokonce i ruština, ale to je spíš takové moje fantazírování a silně pochybuju, že bych ho v tomhle životě někdy uskutečnila... :-D

4 Olja:) Olja:) | Web | 18. května 2016 v 14:36 | Reagovat

Tak té němčině opravdu ale vážně opravdu nemusím :D viděla jsem spoustu německých filmů,slyšela spoustu písniček a slyšela i spoustu němců mluvit a opravdu jsem z toho jazyku tak znechucená,že bych nechtěla umět ani jednu větu :D ale chápu .. sto lidí, sto chutí :D
Francouzština je nádherný jazyk,ale údajně taky pěkně těžký. Třeba někdy až budu starší a budu mít chtíč se ještě něco učit,tak to rozhodně bude francouzština :)
Španělština .. no údajně je to společně s italštinou jeden z nejlehčích jazyků. Jedu na celé léto do Itálie,tak doufám,že se něco málo naučím :D

5 sakay sakay | Web | 18. května 2016 v 15:54 | Reagovat

holandština je zajímavá, je to mix němčiny a ájiny :D němčinu nemám ráda bohužel :D ale ájina je skvělá! hele dost dobře se jí můžeš naučit a naposlouchat u youtuberek :) doporučuju grav3yardgirl, skvělá holka, budeš jí určitě rozumět, protože mluví jasně a nahlas... a dělá skvělý vtipný videa :D

6 Lauralex Lauralex | Web | 18. května 2016 v 18:37 | Reagovat

Po tom, co jsem včera skoro bezchybně, na to, že jsem si myslela, že anglicky skoro neumím, odmaturovala, už to nechci ani vidět. :-D
Němčinu jsem se učila 6 let a docela mi chybí. Bohužel už si pamatuju tak akorát, Ich heise (neumim to ostré s) Veronika. Ich wohne in Prag. Na záklace mě to bavilo.

7 steel32 steel32 | Web | 19. května 2016 v 8:33 | Reagovat

souhlasim s tou ajinou, jinak co jsem se ucila francouzstinu a nemcinu, tak uz me to nelaka :D spanelstina ale zni fajn, jinak me laka japonstina a rustina :Da

8 Lauralex Lauralex | Web | 19. května 2016 v 17:29 | Reagovat

[6]: Teď jsem zjistila, že mě sleduješ na insta. To je dobrý. :-P  :-D

9 Ev. Ev. | Web | 19. května 2016 v 18:09 | Reagovat

[8]: To musím, máš boží fotky :P :D

10 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 22. května 2016 v 22:03 | Reagovat

Super nápad ! :D Můj velký sen je mluvit plynně a perfektně anglicky, protože kamarádka pochází z Británie a když se sejdem s lidmi z výměnného pobytu nebo z Erasmu, hned se s nima pustí do řeči a já jenom koukám a hlídám slova, abych alespoň trochu věděla, o čem je řeč..:D Až si tenhle cíl splním, tak se vrhnu na špáninu, protože.. Vlastně ani nevím proč, prostě se mi děsně líbí!! :D :D Držím palce ve splnění tvých jazykových cílů ! :)

11 Péťa Péťa | Web | 23. května 2016 v 18:57 | Reagovat

Já bych chtěla být jako Daniel Jackson a uměl všechny ty mrtvé jazyky, které nikdy nikdo nepoužívá. Psala bych si deník v latině a taháky v mayštině a tak :D ale ve skutečnosti mám pocit, že by mi úplně stačilo naučit se pořádně anglicky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama