Život na ostro - Lenka Lanczová

7. dubna 2016 v 18:48 | Ev. |  Knihy

Život na ostroSetkat se po osmi letech od maturity se všemi někdejšími spolužáky a spolužačkami by mohlo být fajn, kdyby drobná tmavovláska Veronika, hlavní hrdinka knihy, neměla pocit, že takřka všichni její přátelé jsou mnohem úspěšnější a v osobním i profesním životě spokojenější než ona.
Veronice, které se nepodařilo dostat na vysněnou veterinu, nepřináší práce ve wellness hotelu žádné uspokojení, považuje ji za jakési provizorium.
Stejně dočasné je i její bydlení v podnájmu u kamarádky a spokojená není ani v lásce, protože ta pravá se jí stále vyhýbá. Veronika by už chtěla začít žít svůj dospělý život "na ostro" a bez všech nejistých provizorií - vdát se, mít rodinu, vlastní byt...
Po srazu s gymnazisty a především po setkání s dávným idolem se zdá, že by se tohle všechno konečně mohlo změnit - a také se změní!
Stačí, aby přeskočila jiskra, správně zafungovala chemie a Veronika najednou užívá života plnými doušky. Života, ve kterém není nouze o lásku, sny, touhy, štěstí, osudová setkání ani dramatické okamžiky.

Tuhle knížku jsem si koupila k Vánocům 2014 a během pár dní jsem ji měla přečtenou. Je od mojí zatím nejoblíbenější spisovatelky, jejíž knížky prostě miluju. Přečetla jsem od ní skoro všechny a dokážu se u nich příjemně odreagovat a zabavit. Píše hlavně o puberťačkách a jako mladší jsem tyhle knížky přímo žrala a i dnes si nějakou ráda přečtu. Tahle knížka je však o starší dívce, která už musí řešit "důležitější" problémy.
Kniha je čtivá a mně se moc líbila, minulý týden jsem ji po druhé dočetla a řekla jsem si, že vám ji doporučím. Skvěle ukazuje to, že i když se váš život změní a jste konečně šťastní, nemusí to trvat věčně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 werangummi werangummi | Web | 7. dubna 2016 v 20:53 | Reagovat

Jé, Lenka Lanczová :) Je to pro mě dost oddechová literatura, čtu ji většinou vždycky v létě, protože její knížky jsou hodně čtivé a mám je přečtené téměř okamžitě :) Tohle vypadá moc fajn, zapíšu si její jméno a až budu chtít zase číst Lenku Lanczovou, podívám se po ní :) Pěkná recenze a krásný blog :)

2 Ev. Ev. | Web | 7. dubna 2016 v 21:38 | Reagovat

[1]: Přesně tak to mám s jejíma knížkama taky :) A jinak děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama