Supernatural │ Lovci duchů (recenze - slohová práce)

21. dubna 2016 v 15:00 | Ev. |  Seriály
Na začátek bych chtěla upozornit, že tohle je moje slohová práce (netuším už z jakého roku) a do dnes jsem na ni celkem pyšná. Dala jsem si tu práci a přepsala ji do počítače (ano, jednodušší než vymyslet něco nového). Je to trochu delší, protože jsem se tenkrát rozepsala a nikdo mě nemohl zastavit (wtf?) a z velké části popisuju první díl seriálu, víc spoilerů tam podle mě není.Americký mysteriózní seriál, který ukazuje, že v noci není vše tak, jak se zdá. V temnotě totiž žije pěkná řádka tvorů, kteří se chystají zaútočit na svoje oběti. Pomstychtiví duchové, démoni, upíři, čarodějnice a další monstra čekající jen na ten správný okamžik. Děj pojednává o soužití dvou bratrů, kteří bojují proti temným silám a starají se o to, aby se tyhle příšery nestaly lidstvu osudnými.
Sam a Dean Winchesterovi jsou bratři, kteří žijí svoje životy jinak než ostatní. Jejich matka Mary umřela podivnou smrtí, když byli ještě malí chlapci. Od té doby se s otcem Johnem neustále stěhovali.

Sam se rozhodl, narozdíl od svého staršího bratra, jít jinou cestou a začít nový a "normální" život. Odešel z domova hned po střední škole na vysokoškolské koleje. Jeho nový život zahrnuje i jeho přítelkyni Jessicu a plány na studium práv. Dean zatím pokračoval s otcem Johnem v boji proti zlu.


Po čtyřech letech odloučení se Dean z ničeho nic objeví před Samovými dveřmi se zprávou, že jejich otec zmizel a chce, aby mu ho pomohl najít. Sam nakonec souhlasí, ale pouze pod podmínkou, že se za pár dní vrátí. Bratři se pak znovu poznávají. I přes podivný rodinný osud je každý jiný. Dean vidí svoji budoucnost v lovení a často se jeví jako nebojácný a arogantní, ale ve skutečnosti ho stále pronásledují vzpomínky na matčinu smrt. Sam naopak nikdy nepřijal děsivou cestu otce a bratra a byl příliš mladý, aby si pamatoval něco z té osudné noci, kdy jejich matka zemřela.

Záhadná telefonní zpráva od otce dovede bratry ke kalifornskému městu sužovanému sériemi nevysvětlitelných úmrtí. Ačkoli otce nenajdou, objeví jeho deník, který je plný zápisků a způsobů, jak zničit zlo. Sam se chce vrátit zpátky domů a pokračovat v klidném životě. Po příchodě domů ho však čeká překvapení. Jeho přítelkyně umírá v plamenech - stejně jako kdysi jeho matka. To ho přinutí k tomu, aby se vydal s bratrem na cestu za otcem, ale především za pomstou.
Cestují celými státy, ničí zlo a zachraňují tak životy jiných. Avšak ještě netuší, že to nejhorší je teprve čeká...
Tento hororový seriál s občasnými prvky komedie, vtipu a sarkasmu je v USA poměrně dost úspěšný a i v České republice si našel svoje fanoušky. V hlavních rolích se divákům představují dva sympaťáci Jensen Ackles (Dean) a Jared Padalecki (Sam). V současné době se v Americe vysílá již 11. série, úplně první díl seriálu byl odvysílaný 13. září 2005.

Pokud máte rádi nadpřirozeno, napětí, ale i černý humor, tak určitě stojí za to, podívat se alespoň na pár dílů a udělat si vlastní názor na tento seriál. Zaujmout vás mohou také skvělé vizuální efekty. Díly prvních sérií na sebe moc nenavazují, to může být výhoda pro diváky, kteří občas nějaký díl vynechají. V novějších sériích je již zápletka složitější a je lepší věnovat pozornost všem epizodám. Přesto doufám, že si Lovce oblíbíte stejně jako já.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama