Jak jsem poznal vaši matku

7. března 2016 v 21:20 | Ev. |  Seriály

Jak jsem poznal vaši matku │ How I Met Your MotherUž znáte ty Boží? Marshall, Lily, jejich syn Totálně a dcera Fakticky.
Teddy West-side, Marshmallownek, Lileček, Robin Sparkles a Swarley. Někdo má Iron Mana, Thora, Hulka, Captaina Americu, Hawkeye a Black Widow, já mám zase tuhle superpětku!
Seriál, který jsem si naprosto zamilovala. Postavy, které jsou nedílnou součástí mého života. Příběh, který mě změnil i inspiroval. Hlášky, na které si každý den vzpomenu a které musím často citovat. Město, které je mým snem.
Znám ho snad nazpaměť, všechno, co se tam kdy stalo, co kdo řekl a kdo kdy s kým chodil. A když náhodou nevím, zeptám se bráchy, který je tím stejně posedlý, někdy možná i víc. Občas se smějeme něčemu, co nám seriál zrovna připomnělo, i když nikdo jiný nechápe, o co jde.
Pokud tenhle článek čte někdo, kdo neustálé čekání na matku nikdy neviděl, dovolím si mu přímo přikázat, aby se na ně podíval a dal mu šanci! Nemusí si ho každý oblíbit a já nikomu vlastní názor neberu, stejně tak ale nedovolím nikomu, aby mi bral ten můj.
Občas, když jsem se bavila s mým kamarádem, který viděl sotva pár dílů, jsem měla chuť prohodit nějakou narážku na určitou situaci ze seriálu nebo citovat nějakou hlášku (často jsem to i udělala), ale když mi došlo, že nebude chápat, o čem mluvím, tak jsem jen zklamaně zavřela pusu a nechala to být. Je to prostě část mě, ale jemu jsem to odpustila...
Seriál má 9 řad o 20-24 dílech (celkem 208), každý díl má asi 21 minut (pro někoho to může být 4368 promrhaných minut, pro mě je těch minut mnohem více a rozhodně nejsou promrhané).
Hlavními hrdiny jsou Ted Mosby (Josh Radnor), Marshall Eriksen (Jason Segel), Barney Stinson (Neil Patrick Harris), Robin Scherbatsky (Cobie Smulders) a Lily Aldrin (Alyson Hannigan). Všichni tihle herci už vždycky budu pojmenovávat jménem jejich postav v HIMYM, kdykoliv je někde uvidím.
Nebudu vás zahlcovat dalšími informacemi, které si můžete najít kdekoliv jinde na stránkách tomu určených. Určitě bych se dokázala rozepsat mnohem víc, ale nikdo by to nečetl a možná časem vymyslím nějaký článek, kde se budu celé tehle partičce i jejich dalším kamarádům věnovat víc.

+ na závěr trošku spoiler... Matka se poprvé celá objeví v posledním díle 8. série. Já osobně jsem na ní nějak moc natěšená nebyla, tohle šlo tak nějak celkově kolem mě. Ani mi pak nebyla moc sympatická. Dost nečekaný konec mnohé diváky naštval, já jsem ho však přivítala s otevřenou náručí. Ne, že bych byla ráda, že někdo umřel, ale mám ráda, takové netypické a překvapivé konce. Navíc jsem si celou dobu přála, aby Ted a Robin byli spolu, i když "budoucí Ted" hodně často Robin označoval jako "vaše teta", takže bylo víc než jasné, že spolu neskončí. Ovšem konec nás všechny vyvedl z omylu a mně vykouzlil úsměv na tváři a následně slzy v očích. (Dobře, ty slzy tam byly celý závěrečný dvoudíl, protože končilo něco úžasného, co trvalo celých devět let)

Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005.
Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin...
Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a "balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou.
Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako "Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 8. března 2016 v 17:37 | Reagovat

HIMYM jsem nikdy nesledovala díl po dílu, ale když jsem na něj narazila v telce, ráda jsem se na tenhle seriál podívala, protože ty díly jsou tak krásně provázaný, zamotaný, charaktery jsou skvělý a hlášky taky :)

2 Zaseknutá Klávesnice Zaseknutá Klávesnice | 16. května 2016 v 21:59 | Reagovat

Někteří mí známí tvrdí, že Teorie velkého třesku je lepší sitcom nebo že Přátelé je klasika. Teorie je sice fajn, Přátelé mě moc nebaví, zato HIMYM je prostě legendární. Líbí se mi, že díl je v podstatě ucelený příběh, má zápletku, ale zároveň se všechny díly propojují a navazují na sebe. Miluju opakované hlášky, vývoje vztahů, všechny ty jejich zážitky, zápletku okolo Robin.
Nelíbí se mi na tom to, že podle mě seriál upadá, ty novější díly mě zas tak nebaví. A to, že poslední série je jen o pár dnech, ve kterých se podle mě vlastně nic neděje, přijde mi to jako zbytečné natahování. A pak přichází poslední díl, který rychle shrnuje několik let a navíc je plný zvratů, ze kterých se člověk nestíhá vzpamatovávat. Když jsem to viděla poprvé, byla jsem docela naštvaná, ale  časem mi došlo, že úplný závěr je vlastně naprostá dokonalost.
Když přivřu oči nad přílišným protahováním, je to prostě boží!

3 vev vev | Web | 22. srpna 2018 v 12:40 | Reagovat

Joo, ten mám taky ráda! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama